Kamari õpitoad

Projekti eesmärgiks on viia läbi erinevaid praktilisi ja kunsti õpitubasid. Sisustada piirkonna elanike vabaaega ja taaselustada ning õppida uusi valdkondi. Mööbli restaureerimise õpitoa eesmärgiks on säästev tarbimine ja vanade mööbliesemetele uue elu andmine.

I. Puuskulptuur tegemise alane koolitus Põltsamaa piirkonna huvilistele- Koolitajaks Martti Kalamees. Koolitus oleks kahepäevane. Toimuks juuni esimeses pooles(nädala vahetusel) Kamari seltsimaja juures. Materjali vaatab koolitaja. Saag peab olema koolitusele tulijal. Projektis kütuse kuluks on koolitaja praktilise töö läbiviimiseks kütuse kulu.Vigursaagimine aitab kodu,kodukohta kaunistada ja mitmeilmelisemaks luua. Koolitusel õpetatakse näitlikult kuidas endale ise koduaeda kuju saagida kui vanast heast õunapuust jääb aja käes järele vaid känd- või kui talvepuid õuele tuues satub selline eriline looduse kunstiteos, mida ei raatsi ahju ajada, kuidas sellest saada silmarõõmu pikmaks ajaks.

II Ave Nahkuri portselaanmaali workshop Raudojal
Teise tegevusena oleme planeerinud kunstnik Ave Nahkuri juures nn Workshopi 15 inimesele( koos lastega)Kuna 2004 aasta alguses sai korraldatud Ave Nahkuri tööde näitus nii Pöltsamaal kui Kamaris, siis sellest kontaktist arenes edasi mõte korraldada Ave juures väike päevane töötuba. Kunstnik on korda teinud vana kõrsti, kus on tal suured tööruumid ja suvel on suur territoorium, kus saab vabalt tegutseda. Ave on ka isiksusena huvitav ja tal oleks meile pakkuda üks eriline kunstiga seotud päev.Ta maalib ise puutahvlitele looma pilte, Ave pakub võimalust üks päev veeta tema juures korraldades portselanimaali algkursust. Kunstnik Ave Nahkuri karmi käe all saab õppida portselanmaali, maalida endale üks ilus kruus .

III Intarsia kursus. Juhendaja Ave Leenurm. Õpipäevadel tutvutakse huvitava kunstiliigiga. Saadakse vajalikke algteadmisi selles valdkonnas.

IV Nõelviltimine. Juhendaja Maire Aigro. Omandatud nõelviltimise võtted. Võimalus oma käega teha erinevaid meeneid, kingitusi jne.

V Mööbli restaureeerimise algtõed- juhendaja Martti Kalamees. Praeguses majandusolukorras juhtida tähelepanu võimalusele vanale mööblile jms anda uus elu, propageerida säästvat tarbimisharjumusi. Ei pea alati uut ostma, vaid nutikalt vanu asju kasutada.