Kamari TPL XII

Kamari TPL (töö-ja puhkelaager või ka tüdrukute ja poiste laager) toimus 2014 aastal kaheteistkümnendat korda. Laagris osaleb 23 last vanuses 6-17a. Juhendajaid 7.
Laagri esimene etapp toimus 13.-22.juuni 2014a. Vaiblas. Kamarist Vaiblasse sõitsime suuremate lastega jalgratastega, nooremad bussiga. Laagri kasutada oli Põltsamaa valla suvila ja selle territoorium. Laagripäevad algasid hommikusöögiga ja hilisema rivistuse ning lipu heiskamisega. Laagril on oma lipp.
Laager oli üles ehitatud selliselt, et ennelõunasel ajal lapsed töötavad. Töödeks oli peamiselt heakorratööd Vaibla puhkekeskuse juures (puude ladumine, Vaibla puhkekeskuse maja värvimine, ranna koristamine, toidu valmistamine jms.).
Pärast lõunasööki olid erinevad huvitegevused. Sellel aastal ronisime seiklusrajal, tegime noorkotkaste ja kodutütarde järgukatsete õpped (esmaabi, matkatarkused, organisatsiooniõpe), mängisime jalgpalli, võrkpalli ja teisi erinevaid sport- ning lauamänge, tegime erinevaid käelisi töötubasid, veeolümpia jm. lõbusad mängud. Ühel päeval toimus maastikumäng, mis on laste poolt üks oodatuim sündmus laagri jooksul. Lapsed jaotati võistkondadeks ja nad peavad orienteeruma maastikul, leidma üles kontrollpunktid, kus olid ülesandeid lahendada (sportlikke aja või täpsuse peale, teadmiste kontroll nädala jooksul õpitule, kuuldule jne.). Matkamängu kohtunikeks on kaasatud kõik hommikupoolsete tööde juhendajad. Juhendajatena olid kaasatud ka laagri „vilistlased“.

Teise etapina pärast laagritegevust sõitsime lastega Ida-Virumaale huvitavaid elamusi ja teadmisi saama. Külastasime Kohtla kaevandusparki, Kiviõli seikluskeskust , Saka mõisa ja Valaste juga.

Projekti toetab LEADER programm 4412 eurot.